Filmek, amiket betiltottak
Az interjú
Nem meglepő, hogy a 2014-es Az interjú című film kiverte a biztosítékot bizonyos országokban. A film ugyanis arról szól, hogy két újságíró megpróbálja megölni Észak-Korea államfőjét, Kim Dzsongun-t. Oroszországban betiltották és természetesen Észak-Koreában is, ahol egyébként elvből egyik amerikai film sem játszható.
A Wall Street farkasa
Martin Scorsese 2013-ban bemutatott brókerről szóló önéletrajzi drámája tele van kábítószerrel, káromkodással és túlzó szexuális jelenetekkel. Több országban is betiltották a filmet, többek között Malajziában, Zimbabweban, Kenyában és Nepálban. A Wall Street farkasa-ban több, mint 600-szor hangzik el káromkodás.
Zoolander
Malajziában sosem mutatták be a Zoolander-t, mert párhuzamba állítja az országot a gyerekmunkával és, mert az agymosott főszereplőt arra ösztönzik, hogy ölje meg a maláj miniszterelnököt. Szingapúrban csak 2006 után láthatták a filmet, előtte a droghasználatra való utalások és jelenetek miatt volt betiltva. A film sok utómunkálatot igényelt, a 9/11-es terrortámadás miatt.
A texasi láncfűrészes mészárlás
A texasi láncfűrészes mészárlás-t sajnos igaz történet ihlette, de a megvalósítás nagyon morbidra és gyomorforgatóra sikeredett. Az 1974-es filmet betiltották az Egyesült Királyságban, Brazíliában, Ausztriában, az NSZK-ban, Chilében, Norvégiában, Finnországban, Izlandon, Szingapúrban és Svédországban is. Végül 1999-ben jelent meg elsőként az Egyesült Királyságban.
Éhezők viadala
Vietnamban nem nézték jó szemmel a halálig küzdő gyerekekről szóló történetet, ezért azt nem is játszhatták a mozikban. Bangkokban egészen más okokból tiltották be az Éhezők viadala-t, ugyanis a diák tüntetők a filmben látható forradalmárok kézjelét használták és attól tartottak, hogy más ötletet is átvesznek a látottakból.
A Da Vinci-kód
A film történelmileg megkérdőjelezhető és ferdít Jézus személyét tekintve a Vatikán szerint. A 2006-os azonos című regény alapján készült filmet betilották Kínában, Egyiptomban, Indiában, Jordániában, Szamoában, a Salamon-szigeteken és Srí Lankában is.
Noé
A muzulmán országok nem nézték jó szemmel a Noé-t, a film ugyanis sérti az iszlám törvényt, miszerint tilos a próféta képi ábrázolása. Betiltották többek között Bahreinben, Malajziában, Katarban, Szaúd-Arábiában és Kínában.
Szex és New York 2.
Az Egyesült Arab Emírségekben betiltották a Szex és New York 2.-t, mert nem akarták, hogy asszonyaik emancipált nőket lássanak a mozikban.
Forrás: Independent, Thewrap Képek forrása: IMDb